Eskişehir, öğrencinin eksik olmadığı ,  sakin ve kafanızı dinleye bileyeceğiniz gezilecek bir yer.

 Eskişehir'e ilk defa geliyorum nereleri görmeliyim ? Eskişehir nasıl bir yer ? Eskişehir'e has yemekler nedir ? Şeklinde merak edenler için  Eskişehir Gezi Rehberi'nde sizin için listeledim. Ben de doğma büyüme Eskişehirliyim bu arada.

“Öğrenmek istiyorsan seyahat etmelisin.” – Mark Twain

    

Buraları Gezmelisiniz


1-Tarihi Odunpazarı Evlerinde Fotoğraf Çekinmek


Eskişehir'e geldiyseniz bu şirin evlerin önünde Instagram'a atmalık fotoğraf çektirmemek olmaz diye düşünüyorum. Üstelik ulaşımı da kolay şehrin tam merkezinde .2-Sazova Parkı'nda Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Bilim Deney Merkezi'ni Görmek


Sazova Parkı'ndaki Masal Şatosunu görmeden olmazdı. İçerisinden birbirinden farklı parklar yer alıyor desek yanlış olmaz sanırım.  Üstelik girişler de ücretsiz.Şehirin biraz dışında kaldığı için şehir içi otobüsleri kullanabilir veya taksiye binebilirsiniz.3-Kentpark'ı Ziyaret Edin 
Eskişehir'deki büyük parklardan bir diğeri Kentpark.Çocuklar için özel eğlence parkı bulunmakta. Eğer şehire yeni geldiyseniz ilk önce buraya gelebilirsiniz çünkü otogara çok yakın. Dilerseniz at çiftliğindeki atları da görebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz olduğuna belirtelim.

4-Çiğböğrek Yemek


Heh  ! Biraz yemek konuşalım. Eskişehir'e geldiniz ama çiğbörek kesinlikle yemelisiniz. Yanında ayran söylemeyi unutmayın.Hamamyolu tarafından giderseniz fazlaca çiğ börekçi ile karşılaşabilirsiniz.

5-Adalara Gidip Çay veya Kahve İçmek


Adalar'da bir kafeye oturup kahve, çay içmek farklı bir deneyim yaratabilir. İsterseniz fotoğraftaki feribotlara binip ufak bir gezi de yapabilirsiniz. Bazen yürümek bile güzel hissettiriyor burası.6-Balaban Köfte !Yine bir yemek. Eskişehir'in en meşhur yemeklerinden biri de şüphesiz Balaban köftesidir. Anlatmama gerek bile yok bence görüyorsunuz. Bu harika yemeği yemek için  ÇARŞI tramvay durağında bir köfteci dükkanında yiyebilirsiniz.

Yorumunu Yaz

Daha yeni Daha eski